Animujcie siebie i swoją działalność!

aplikacja

Media społecznościowe są obecnie nie tylko już elementem zrzeszającym społeczność lub konkretne grupy ludzi, ale także stały się narzędziem marketingowym dającym ogromne możliwości. Reklamy na Facebooku, konkursy na Instagramie, filmy na żywo na Twitchu czy losowania na TikToku to już codzienność – i właśnie w tej codzienności musimy się wyróżniać. 

 

Jednym z gigantów Internetu jest wspomniany Instagram, który gości na rynku już 11 lat. Dzięki tej aplikacji możemy dzielić się ze światem swoimi krótkimi filmami lub zdjęciami, a ich tematyka jest tak różna, jak różni są ludzie na całym świecie. W jaki sposób warto go wykorzystać dla swojej firmy? Z aplikacji korzysta miesięcznie ponad miliard aktywnych użytkowników, około 71% amerykańskich firm korzysta z Instagrama, a przychody z reklam to blisko 20 miliardów dolarów (2019 r.).

Nie utońcie wśród jednostajnego contentu!

Prowadząc firmę, musimy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób i gdzie można pozyskać klientów, a aplikacje i portale społecznościowe są do tego doskonałym narzędziem. Jak to zrobić? Przyciągnąć oko, zatrzymać uwagę odbiorcy – bo to właśnie na te elementy ludzkiego ciała ma działać Instagram! Żeby zostać zauważonym, trzeba się wyróżniać. 

 

Dziś skupimy się na trzech pomocnych aplikacjach do edycji i obróbki zdjęć, a dokładniej do ożywienia świata nieożywionego!

Stop Motion Studio

Ogólna ocena Google Play to 3,9 gwiazdek i ponad 10 mln pobrań na urządzenia z Androidem. Cena za wersję pro nie jest wysoka, wynosi 22,99 zł. W tej aplikacji możemy stworzyć krótkie video na podstawie kilku zdjęć, tzn. tworzymy przyjemny dla oka film poklatkowy. Jest łatwy w obsłudze, ale w swojej darmowej wersji dosyć ubogi w opcje i dodatki. Nie przeszkadza to jednak w stworzeniu prostego filmu (w wersji darmowej zdjęcia należy robić za pośrednictwem aplikacji) i jeśli zadbamy o aranżację, to wystarczy zdjęcia połączyć, ustawić prędkość i wyeksportować. Aplikacja jest intuicyjna i ma prosty wygląd. Warto się w nią zaopatrzyć.

Zoetropic

W Google Play został oceniony na 4,1 gwiazdek przy ilości pobrań powyżej 10 mln. To aplikacja, dzięki której możemy animować statyczne zdjęcia, ale nie tworzymy filmu poklatkowego w wersji darmowej. Jest niestety skomplikowana, w wersji bezpłatnej jest kilka przydatnych narzędzi, ale nie robi dobrego pierwszego wrażenia. Ciężko się po niej poruszać, być może potrzeba więcej czasu, by się z nią oswoić i odkryć jej wszystkie możliwości. Na animowanym zdjęciu zostaje znak wodny (chociaż jest on usunięty w wersji płatnej). To aplikacja dla bardziej zaawansowanych kreatorów. 

Motionleap 

Najlepsza w całym zestawieniu aplikacja do animowania zdjęć! Ocena użytkowników to 4,3 gwiazdek przy ponad 50 mln pobrań! Jednorazowa płatność, która pozwala uzyskać pełen dostęp do narzędzi aplikacji, wynosi 279,99 zł lub 7,75 zł/miesiąc. Jest to świetna opcja dla osób, które nie będą korzystały z niej na okrągło. Ma naprawdę sporo darmowych możliwości, jest zdecydowanie prostsza w obsłudze od Zoetropic. Animowane zdjęcia wyglądają jak filmy, jest dopracowana, i przyjemnie się z niej korzysta. Nie zostawia na zdjęciu znaku wodnego w wersji darmowej. Zdecydowany must have dla osoby prowadzącej profil firmy na Instagramie!

 

Jednym z najlepszych etapów jest proces tworzenia – wspaniałe wizje, burza mózgów i dziesiątki niesamowitych pomysłów… i nic więcej. Dla rozwoju firmy potrzebna jest budowa zaufania do marki i odwaga w działaniu. Warto dzielić się ze społecznością swoimi działaniami i sukcesami, to buduje całokształt firmy. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na naszego bloga. Kilknij TUTAJ.

 

 Matt Ahlgreni, Zespół WSHR, Ponad 40 statystyk i faktów na Instagramie, https://www.websiterating.com/pl/research/instagram–statistics/#chapter–4, 23.09.2021 r.

Zostaw komentarz