Jak wyłączyć Business Suite?

Czas izolacji i lockdownu wymusił przeniesienie do sieci ogromnej ilości biznesów. Przedsiębiorcy, którzy dotychczas zajmowali się sprawami w trybie stacjonarnym, nagle zostali zmuszeni do przeniesienia swoich mocy do świata on-line a w tym: tworzenia contentu, targetowania, zdobywania zasięgów..

Widząc ten trend, w trzecim kwartale ubiegłego roku Facebook wprowadził nowe narzędzie Business Suite. Jego zadaniem było ułatwienie przedsiębiorcom promowania postów i produktów w sieci. W założeniu miało być intuicyjne i łatwe w obsłudze, maksymalnie zautomatyzowane i inteligentne. 

Jak wyszło? 

Odczucia związane z użytkowaniem tego narzędzia są różne. Niektórzy są zachwyceni, inni tęsknią za “starym widokiem”. Tym pierwszym przebijamy wirtualną piątkę super, że odnajdujecie się w nowych funkcjonalnościach. Tym drugim mówmy: “Nie wszystko stracone”! Mimo wprowadzonych nowości, można ręcznie wyłączyć Business Suite i przywrócić Menedżera Reklam lub włączyć Creator Studio (drugie narzędzie Facebooka, które w naszej opinii jest dużo bardziej intuicyjne). 

Dziś dowiecie się, jak wyłączyć Facebook Business Suite.

1. Logujemy się na koncie FB swojej strony (lub przechodzimy do zarządzania nią), przechodzimy do sekcji “narzędzia do publikowania”. Jeśli wyświetla się taki komunikat ⬇️, wybieramy “wypróbuj Business Suite”.

2. Następnie znajdujemy się w nowym oknie/w nowej karcie. W lewym dolnym rogu wybieramy opcję “Przekaż opinię”, potem “przełącz na Menedżera Firmy”. (Napisanie opinii nie jest wymagane, można ten panel pominąć.)

3. W wyświetlonym komunikacie wybieramy potwierdzenie “Przełącz”.

4. Przy tworzeniu nowego posta, rozwijamy symbol zębatki, wybieramy “klasyczne narzędzie do tworzenia postów” i gotowe 🙂


Dodatkowo, jeśli zaczynacie swoją wyprawę w świat reklamy w świecie mediów społecznościowych i nie tylko – polecamy Marketing Małej Firmy – e-book. Stworzyliśmy ten podręcznik z myślą o przedsiębiorcach, którzy stawiają pierwsze, samodzielne kroki w marketingu. Polecamy też śledzić nasze wydarzenia na Facebooku, bowiem cyklicznie organizujemy tam webinary dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje firmy!

źródła: https://www.facebook.com/business/news/introducing-facebook-business-suite 

 

3 Komentarze

 • rt

  05/05/2021 - 08:12

  Zbawienie nadeszło. Dziękuję 😉

  • MP FLOW

   06/05/2021 - 08:38

   Bardzo się cieszymy. Życzymy miłego użytkowania 🙂

 • Marek

  25/05/2021 - 11:27

  oooo tego szukałem!

Zostaw komentarz