Psychologia – jak z niej korzystamy w naszej pracy?

Psychologia

Psychologia – jak z niej korzystamy w naszej pracy?

Zespół naszej firmy to grupa psychologów zafascynowanych swoją pracą. Stale się rozwijamy i zdobywamy nowe umiejętności. Mając świadomość, jak wiele jest w stanie zmienić w życiu umiejętne wykorzystanie psychologii, pragniemy się dzielić naszą wiedzą z innymi. Dzisiaj chcemy wam opowiedzieć o tym, w jakich obszarach dostrzegamy jej największy wpływ na sposób naszej pracy. 

Ludzie w firmie

Każda firma ma swoje cele, których nie zrealizuje bez ludzi. Ludzie natomiast mają bardzo różne cele, każdy człowiek kieruje się czymś innym i inne wartości są dla niego ważne. My, wchodząc do firmy, pracujemy zawsze na korzyść ludzi. Psychologia pozwala nam lepiej rozpoznać i zrozumieć ich potrzeby. Skupiamy się na pracownikach, uwzględniając jednocześnie to, w jaki sposób nasi Klienci chcą rozwijać swoje firmy. Potrzeby pracowników i firmy nie mogą się wzajemnie wykluczać, firma nie może wykorzystywać ludzi. Ich energia i zapał są niezbędne do wzrostu przedsiębiorstwa. To, co daje nam w tej kwestii psychologia, to świadomość, że kluczowe jest działanie w zgodzie z ludźmi i bezwzględnym szacunkiem do ich potrzeb. Tam, gdzie jest człowiek, jest mnóstwo przestrzeni do pracy psychologicznej.

Praca z managerami

Zdarza się nam także prowadzić konsultacje z managerami i jesteśmy świadomi, że nasze działania mają realny wpływ na kulturę i styl kierowania w ich przedsiębiorstwach. Wskazujemy im, jak budować relacje w zespole, jak rozmawiać z pracownikami, jak wzmagać motywację. W tej kwestii przydaje się także wiedza okołopsychologiczna. Dotyczy to narzędzi umożliwiających kontrolowanie czy delegowanie zadań.

Psychologia w zarządzaniu naszą firmą

Psychologia jest nieodłącznym elementem zarządzania również naszą firmą. Jako MP FLOW zajmujemy się sferą kreatywną, tworzymy wiele treści wizerunkowych, opracowujemy strategie komunikacyjne i to właśnie psychologia służy nam do wzbudzania procesów twórczych. Jako zespół ludzi mamy lepsze i gorsze dni i to także jest obszar, którym należy mądrze i w przemyślany sposób zarządzać. Znajomość zasad psychologii bardzo nam się tu przydaje.

Praca nad sobą

Jako psychologowie mamy świadomość, że chcąc pracować z ludźmi, musimy nieustannie pracować nad sobą. Nie możemy pozwolić, aby jakiekolwiek prywatne problemy przenosić na współpracę z Klientem. Żeby móc poważnie rozmawiać z osobami, które oczekują naszego wsparcia, musimy mieć u siebie wszystko „poukładane”. Psychologia uczy nas ciągłego rozwoju, dbania o to, aby stale poszerzać swoją wiedzę i kompetencje.

Coaching

Kolejnym aspektem wykorzystania wiedzy psychologicznej w naszej firmie jest oferowany przez nas coaching. Jest on związany z psychologią pozytywną, która pomaga zdrowym ludziom rozwijać się. Korzystając z wiedzy psychologicznej, pomagamy pogłębiać samoświadomość, odkrywać zasoby i towarzyszymy na drodze samorozwoju. 

Nasza wiedza psychologiczna kształtuje cały sposób naszej pracy. Dzięki niej możemy doradzać innym, jak rozwijać przedsiębiorstwo, ale także mamy narzędzia do lepszego zarządzania własną pracą. To psychologia jest kluczem do sukcesu naszego i naszych Klientów. 

Jeśli doświadczacie trudności komunikacyjnych w zespole i czujecie, że potrzebna jest Wam pomoc “z zewnątrz”, chętnie spotkamy się z Wami na konsultacji stacjonarnie lub online! (klik – umawiam konsultację)

Zostaw komentarz